17 listopada 2015

Konkurs Gwiazdkowy ;)

UWAGA UWAGA!!
Dziś obiecany dawno dawno temu konkursik ;)
Trochę trwało uzbieranie wszystkiego i moja mobilizajca do tworzenia ostatnio graniczy z cudem ale jest ;) w końcu dałam radę stworzyć 3 boxiki ;)Wiem, wiem, banerek zrobiony w paincie ;) Musicie mi wybaczyć ale korzystam z komputera na którym nie ma programów do obróbki zdjęć i na tyle mnie było stać ;)

Do wygrania są 3 zestawy tzw. ŚWIĄTECZNE BOXY OD ANN 
W skład wchodzą:
3x świeczka mojego projektu lub komplet 2 małych świeczek( do dwóch pudełek po 1 dużej, a w jednym 2 małe )
3x ogrzewacz kieszonkowy
3x Balsam do ust BODY CLUB (jagoda lub pomarańcza lub czekolada )
3x słoiczek granoli z wiśnią i żurawiną (moja produkcja of course)
3x porcja ciasteczek domowego wypieku ;) na zdjęciu nie ma, bo będą pieczone przed samą wysyłką;)
3x NIESPODZIANKA 

Do każdego boxa dołączam coś własnej produkcji nazwane ładnie NIESPODZIANKĄ ;)
Wszystkie nagrody sposorowałam ja i wyłącznie ja ;) 
Co trzeba zrobić??
Odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego kocham/nienawidzę Święta Bożego Narodzenia ?

Zasady konkursu są prostę ;)
1. TRZEBA BYĆ PUBLICZNYM OBSERWATOREM BLOGA DO-IT-WITH-ANN.BLOGSPOT.COM

  2. TRZEBA LUBIĆ NA FB PROFIL DO IT WITH ANN - klik
3. ODPOWIEDZIEĆ NA PYTANIE: DLACZEGO KOCHAM/NIENAWIDZE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA ?
4. UDOSTĘPIC INFORMACJE NA FB/BLOGU/GOOGLE+
5. UMIEŚCIĆ BANEREK NA STRONIE BLOGA (nieobowiązkowe, ale mile widziane)W komentarzu pod postem umieścić odpowiedź według wzoru:


Obserwuję jako:
Odpowiedź na pytanie : Kocham/Nienawidzę Święta Bożego Narodzenia, bo...
Lubię fb DO IT WITH ANN Tak/Nie jako ( imię i pierwsza litera nazwiska) -
UDOSTĘPNIŁAM informację o rozdaniu TAK/NIE 
LINK DO UDOSTĘPNIENIA (jeżeli udostępniłaś):Regulamin "Gwiazdkowego Konkursu Ann" 

1. Organizatorem rozdania jest właściciel bloga do-it-with-ann.blogspot.com. 
2. Produkty są nowe i nieużywane. Nie ma możliwości wymiany nagrody na ekwiwalent pieniężny.
3. Koszt wysyłki pokrywa organizator rozdania. Wysyłka tylko na terenie Polski.
4. Aby wziąć udział w rozdaniu należy być osoba pełnoletnią i spełnić powyższe zadania konkursowe.Jeżeli nie jesteś osobą pełnoletnią, ale masz zgodę rodzica/ opiekuna również możesz wziąć udział ;)
5. Rozdanie trwa od 17 listopada do 6 grudnia 2015r. do 23:59, zgłoszenia wysyłane po terminie nie będą brane pod uwagę. 
6. 3 zwycięzców zostanie wybranych spośród poprawnych zgłoszeń. 
7. Wyniki rozdania zostaną ogłoszone na blogu w terminie do 7 dni od daty zakończenia przyjmowania zgłoszeń. 
8. Czekam na odpowiedź 3 dni w celu uzyskania danych do wysyłki. Jeśli nie dostanę odpowiedzi w terminie, wybieram jeszcze raz. 
9. Nagroda nie podlega wymianie na żadną inną ani na jej równoważność pieniężną. 
10. Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w regulaminie w wyjątkowych sytuacjach. 
11. 1 osoba - 1 nagroda
12. Zgłoszenie do rozdania jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu oraz na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U.Nr 133 pozycja 883). 
13. Rozdanie nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz.U. z 2004 roku Nr 4 poz. 27 z późniejszymi zmianami).POWODZENIA ;)

60 komentarzy:

 1. Obserwuję jako: White Zephyr
  Odpowiedź na pytanie : Kocham Święta Bożego Narodzenia, bo... mogę obdarować bliskich prezentami, które sprawią im radość. Ale i nienawidzę Świąt Bożego Narodzenia, ponieważ w tym okresie sporo ludzi nieszczerze są mili i ślą sztuczne śmiechy, a po świętach znów powracają do swoich ''wrednych'' osobowości. Także nie lubię świąt, ponieważ muszę znosić towarzystwo jednej osoby, której szczerze nienawidzę.
  Lubię fb DO IT WITH ANN Tak - White Zephyr
  UDOSTĘPNIŁAM informację o rozdaniu TAK
  LINK DO UDOSTĘPNIENIA:
  https://plus.google.com/u/0/+WhiteZephyr/posts/Brkmup3V6Tr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ahh i jeszcze uwielbiam te wszystkie świąteczne ozdoby! Wprawiają w ciepły, dobry nastrój :)

   Usuń
  2. Znam ten ból z nieszczerością wśród ludzi ... Niby święta to taka chwila, w której chciałoby się pozostać, a już po Wigilijnej kolacji glupie uśmiechy i komentarze...

   Usuń
 2. Obserwuję jako: sisi
  Odpowiedź na pytanie : Kocham Święta Bożego Narodzenia, bo nieustannie wierze w Św Mikołaja i czekam az wydarzy sie cos niezwykłego... I wiesz, co roku sie wydarza- siadamy razem przy stole, jest miłość, jest cudownie.
  Lubię fb DO IT WITH ANN Tak jako Katarzyna W. -
  UDOSTĘPNIŁAM informację o rozdaniu Tak tylko z tel nie umiem dodac linka!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cuda, ale nie będe pazerna i oddam swoją szansę innym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pazerna? nie..... ale jak coś zapraszam;)

   Usuń
 4. Odpowiedź na pytanie : Jaki mamy stosunek do Świąt i dlaczego? Naszą odpowiedzią będzie pewna historia:
  Był późny zimowy wieczór. Wieczór wydawałoby się jak prawie każdy grudniowy gdzie za oknem padał śnieg, słychać było silny wiatr a światło co chwilę migało, ponieważ pogoda zawzięcie chciała odciąć małą wioskę od reszty świata i w końcu jej się to udało. W dużym pokoju przy stole siedziała rodzina. Ich twarze oświetlały tylko świece ułożone na stole i w każdym zakamarku pokoju, tak aby 3 małe dziewczynki siedzące obok siebie nie bały się aż tak bardzo. Naprzeciw siedział chłopak. Starszy o parę lat ale nadal był młodym nastolatkiem. Po twarzy było widać, że stara się „robić dobrą minę do złej gry” aby siostry czuły choć małe wsparcie od niego. Obok na głównym fotelu siedziała mama całej czwórki. Starała się rozbawić towarzystwo jak tylko mogła ale nawet najmłodsza dziewczynka wiedziała, że to nie jest „prawdziwa”, uśmiechnięta mama. Na stole ustawione były smakołyki. Skromne trzy dania, ponieważ rodziny nie było stać na wykwintne potrawy. Jednak były to dania ulubione, więc dzieci nie odczuwały z tego powodu żalu. W domu było ciepło a wiatr nawet ustał. Dlaczego więc rodzina nadal była smutna? Ponieważ brakowało jednej bardzo ważnej osoby. Dzieci wiedziały tylko tyle, że tato musiał szybko pojechać do babci i zaraz miał wrócić aby zjeść z nimi wspólny posiłek. Jednak jego nie było już od dawna a pogoda skutecznie wskazywała na to, że to ona była tego przyczyną. Komórek wtedy nie było a telefon domowy rzecz jasna nie działał. Mama powiadomiła dzieci, że już czas i mają jeść kolacje ale one mimo odczuwanego głodu nie mogły nic przełknąć. To nie tak miało wyglądać. Nagle rodzina usłyszała huk, trzask i zgrzytanie śniegu a zaraz głośne walenie do drzwi. Wcześniej nie słyszeli samochodu, więc to nie mógł być tato. Mama ruszyła w stronę drzwi mimo ogarniającego strachu. Starszy brat postanowił asekurować rodzicielkę a siostry zagonił pod stół. Gdy mama nacisnęła klamkę drzwi gwałtownie się otworzyły robiąc mnóstwo hałasu a dziewczynki zaczęły piszczeć. Ośnieżoną postacią, która wręcz wleciała do domu był ojciec rodziny, który dotarł na piechotę przez zaspy. Mama rzuciła mu się na szyję, oddychając z ulgą. Brat przylgnął do jego pleców a dziewczynki ciągle siedząc pod stołem zaczęły głośno płakać. Tato posmutniał, uniósł długi obrus i powiedział „przepraszam, że nie mam prezentów, możecie płakać”. Jednak siostry nie płakały z powodu ich braku. Płakały ze szczęścia, że tato powrócił cały i zdrowy oraz, że zajmie puste miejsce. Tak też się stało i cała rodzina mogła spokojnie zjeść swoje trzy wigilijne potrawy. Dziewczynki od tamtej pory doceniają każdą chwilę , którą spędzają całą rodziną przy jednym stole i to nie tylko podczas Wigilii ale każdego wspólnego posiłku, kiedy wszystkie już dorosłe dzieci spędzają chwilę w rodzinnym domu wraz z ukochanymi rodzicami. Dlatego Świata są zawsze dla nas i całej naszej rodziny czasem szczególnym, ponieważ wiemy jak bardzo bolesna byłaby strata jednego członka przy stole.

  Obserwuje jako: Candy Pandas
  Lubię fb DO IT WITH ANN - Candy Pandas
  UDOSTĘPNIŁAM informację o rozdaniu TAK
  LINK DO UDOSTĘPNIENIA: https://plus.google.com/111128514530704167079/posts

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popłakałam się czytając tą opowieść!!!!!!! Nie mogłam doczytać do końca nawet!!!! Historia piękna, wzruszająca i nie mam nic do dodania :)

   Usuń
  2. Dziękujemy :) Cieszymy się, że taki konkurs skłonił nas do spisania tych troszeczkę przykrych ale i równocześnie radosnych wspomnień :)

   Usuń
 5. Super konkurs, powodzenia! :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Obserwuję jako: Agnes
  Odpowiedź na pytanie : Uwielbiam Święta Bożego Narodzenia, bo spędzamy je wszyscy razem, całą rodziną. Na Wigilię jest nas przy stole zawsze kilkanaście osób. Panuje magiczna atmosfera, atmosfera radości i wdzięczności za to, że możemy się spotkać w takim gronie. A od 5 lat Boże Narodzenie jest dla mnie jeszcze ważniejsze. Jako mama dwóch cudownych istotek staram się, by i one poczuły się częścią naszej rodziny i by ten czas również dla nich był wyjątkowy. I kiedy tak patrzę na ich szczerą, dziecięcą radość, zawsze mnie coś chwyta za gardło. Jestem taka szczęśliwa.
  Lubię fb DO IT WITH ANN jako: bibaba
  UDOSTĘPNIŁAM informację o rozdaniu:https://www.facebook.com/bibabaPL/posts/872712299509142

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Małe dzieci są zawsze szczere, wręcz aż do bólu :)

   Usuń
 7. Obserwuję jako:foryoustyletv
  Odpowiedź na pytanie : Kocham Święta Bożego Narodzenia, bo Święta kojarzą mi się z zapachem pomarańczy i choinki. Pięknie pachnie wtedy w domu i czuję się tą magię świąt:) Uwielbiam lampki choinkowe, dzięki czemu te święta są radosne i kolorowe. Święta to czas oczekiwań na pierwszą gwiazdkę, radość z otwieranych prezentów, wspólne śpiewanie kolęd i przygotowywanie posiłków :) Te święta są moimi ulubionymi i zawsze na święta oglądamy,, Kevin sam w domu".Kocham Święta:)
  Lubię fb DO IT WITH ANN Tak - Foryoustyletv
  UDOSTĘPNIŁAM informację o rozdaniu TAK - https://www.facebook.com/Foryoustyletv-402015723326554/
  LINK DO UDOSTĘPNIENIA (jeżeli udostępniłaś):

  OdpowiedzUsuń
 8. Trzeba pomyśleć nad odpowiedzią:):)
  Pozdrawiamy!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Pomyślę nad odpowiedzią i może coś napiszę... Zapraszam, melodylaniella.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Obserwuję jako: Klaudia Cebula
  Odpowiedź na pytanie : Kocham Święta Bożego Narodzenia, bo to czas kiedy wcześniej zapingdalamy z mamą i siostrą jak bure osły tworząc przepiękne i przesmaczne potrawy, wspinając się na czubek świerka przed domem by zawieśić lampki. Potem w wigilię WIgilii jeszcze po północy gdy ostatnia karkówka dochodzi w piekarniku szorujemy podłogę z polewy czekoladowej. A następnego dnia robi się już tak miło od tego zmęczenia i tak błogo na serduchu. Odgrzewamy pierogi śpiewając kolędy. Potem razem z najbliższą rodzinką i dwoma babciami siadamy przy stole i.... jemy jemy jemy. Kocham to:)) Po kolacji idziemy na żywą Pasterkę, gdzie tulę, tulę krówki i baranki w żłobku ogrzewając się przy tym. Palimy góralskie ogniska i niemal nad ranem wracamy do domu. Wkraczam pod prysznic bo mój zapach odstrasza i od rana znów zaczyna się kuchenne krzątanie, bo zjeżdżają się goście. Na szczęście drugiego dnia zawsze jadę do narzeczonego i wtedy czuję się w końcu jak księżniczka.Ale kocham te święta i ten czas, jeden jedyny wyjątkowy raz na 12 miesięcy
  Lubię fb DO IT WITH ANN Tak/ Klaudia Ceebula
  UDOSTĘPNIŁAM informację o rozdaniu TAK
  LINK DO UDOSTĘPNIENIA https://www.facebook.com/kl.cbla/posts/942349332509925

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam podobie u siebie, ale ja pierwszy dzień świąt mam luźniejszy a drugi dzień wielka impreza rodzinna ;)

   Usuń

 11. Obserwuję jako:Jasmine Vise
  Odpowiedź na pytanie : Kocham Święta Bożego Narodzenia, bo...to fantastyczny czas pełen spokoju, ciepła rodzinnego i celebrowania wspólnych chwil z najbliższymi. Magiczny, świąteczny czas, kiedy możemy go poświęcić go beztrosce, odpoczynkowi i co najważniejsze rodzinie to często prezent na miarę prezentu z tzw. wyższej półki. Troski i kłopoty wysyłamy na kilkudniowy urlop, a celebrujemy radość i spokój. Kocham Święta właśnie za tą magię, którą tworzą aromaty świątecznych potraw, zapach zielonej choinki i korzenne nuty pierników. Szkoda, że tak krótko trwają...
  Lubię fb DO IT WITH ANN Tak/Nie jako ( imię i pierwsza litera nazwiska) -Bernadetta B
  UDOSTĘPNIŁAM informację o rozdaniu TAK/
  LINK DO UDOSTĘPNIENIA (jeżeli udostępniłaś):https://www.facebook.com/bernadetta.bomba/posts/1727149500839255?pnref=story

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 13. dpowiedź na pytanie : Od dziecka KOCHAM święta Bożego Narodzenia. Już na początku listopada zawsze wycinałam łańcuchy na choinkę i nie mogłam się doczekać tego magicznego okresu. Zapach pierników, żywej choinki, piękne światełka, smakołyki, prezenty i uśmiech najbliższych... Tak mi się kojarzyły zawsze. Klimatyczne świąteczne piosenki, śnieg za oknem, gorące kakao w kubku. Klimat, to jest to! Z biegiem lat jednak to spojrzenie na święta się odrobinę zmniejszyło. Nadal to dla mnie magiczny czas, ale coś się zmieniło. Zauważam dwulicowość, nawet w najbliższej rodzinie, gdzie niektóre osoby wygłaszające mowę w Wigilię powinny się były zastanowić nad własnym zachowaniem. Ojciec, który nie umie sobie na te kilka dni odmówić alkoholu. Czekoladowe mikołaje w marketach w październiku. To wszystko poszło gdzieś w złą stronę. Było mi nie dorastać tak szybko, żebym nie musiała takich rzeczy zauważać. Dlatego staram się teraz otaczać miłymi rzeczami, sama stwarzać świąteczny klimat i zamykać oczy, gdy dzieje się coś nieprzyjemnego. Wino grzane, pierogi, a na deser pyszne pierniki - niech tak zostanie. I obdarowywanie bliskich prezentami, nic nie daje mi takiej przyjemności, jak uszczęśliwianie innych. Mam nadzieję, że w tym roku święta u wszystkich będą spokojne ;)

  Lubię fb DO IT WITH ANN Tak - Feeling Fancy
  UDOSTĘPNIŁAM informację o rozdaniu TAK
  LINK DO UDOSTĘPNIENIA (jeżeli udostępniłaś): http://feeling-fancy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w święta zawsze zamieniam się w mała dziewczynkę ;) nie mam zamiaru sie zmieniać ;)

   Usuń
 14. Obserwuję jako: marrika91
  Odpowiedź na pytanie : Kocham Święta Bożego Narodzenia, bo spędzam ten czas z moją rodziną, którą bardzo kocham. Bardzo lubię kolację wigilijną. Tą chwilę, w której wszyscy razem siadamy do stołu. Później razem idziemy na pasterkę a po powrocie jemy drugą kolację. Te chwile chciałabym zatrzymać na dłużej, ale warto na nie czekać cały rok :)
  Lubię fb DO IT WITH ANN :Nie
  UDOSTĘPNIŁAM informację o rozdaniu TAK
  LINK DO UDOSTĘPNIENIA (jeżeli udostępniłaś): www.marrika91.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Obserwuję jako: ASIA91189
  Odpowiedź na pytanie : Kocham Święta Bożego Narodzenia,bo kojarzą mi się z domem rodzinnym i tradycją. Kocham zapach choinki i pierniczków na niej wiszących. To czas kiedy możemy spotkać się wszyscy razem gdyż rodzinka rozsypała się po świecie i tylko takie okazje zbierają nas do kupy. Kocham je za to że zjem moje ulubione danie jakim jest kutia;) a nienawidzę Świąt Bożego Narodzenia gdy nie ma śniegu a tak się zdarza niestety oraz dlatego że będzie karp którego nieznoszę
  Lubię fb DO IT WITH ANN Tak jako Joanna R
  UDOSTĘPNIŁAM informację o rozdaniu TAK
  LINK DO UDOSTĘPNIENIA :https://plus.google.com/u/0/110509078400607189070/posts oraz https://www.facebook.com/profile.php?id=100009283353340

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj wspominaliśmy jak to za dzieciaka co roku kulig robiliśmy w święta... teraz chyba sanki na kółka byśmy musieli mieć, bo śniegu nie ma ;(

   Usuń
  2. bez śniegu Święta nie mają tej magii jaką lubię

   Usuń
 16. Świetny konkurs :) wiele zgłoszeń, ale i tak postanowiłam spróbować :)
  w końcu kto nie ryzykuje ten nie pije szampana :)
  Obserwuję jako: Ayuna Chan
  Odpowiedź na pytanie : Kocham Święta Bożego Narodzenia, bo uwielbiam rodzinną atmosferę, to uczucie miłości i braku samotności. Wszyscy są szczęśliwi i uśmiechnięci, to naprawdę piękne. No i oczywiście jedzenie, uwielbiam karpia i uszka z barszczem. Zimą jakoś wszystko smakuje lepiej :) I zabawy na śniegu ! Pomimo tego że mam 20 lat dalej jeżdżę na sankach :)
  Lubię fb DO IT WITH ANN Tak jako Klaudia Lisowska
  UDOSTĘPNIŁAM informację o rozdaniu TAK
  LINK DO UDOSTĘPNIENIA (jeżeli udostępniłaś): https://www.facebook.com/klaudia.l.lisowska/posts/792651097509878?pnref=story
  i jeszcze udostępniłam baner na blogu :)
  wykonałam wszystkie zadania!
  pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 17. Obserwuję jako: Sad a w nim jabłka
  Odpowiedź na pytanie : Kocham Święta Bożego Narodzenia, bo mogę spędzić czas z rodziną. W ciągu roku bardzo rzadko się widujemy. Tęsknię za nimi...
  Lubię fb DO IT WITH ANN Tak jako Sonia S
  UDOSTĘPNIŁAM informację o rozdaniu TAK https://plus.google.com/113152402405220750142/posts/JEYEdHiSPjR

  OdpowiedzUsuń
 18. Obserwuję jako: Monika Łaznowska
  Odpowiedź na pytanie : Kocham Święta Bożego Narodzenia za niezwykły rodzinnych charakter tych świąt, którego nie da się porównać z żadnymi innymi świętami.
  Jest to jedne z nielicznych momentów w całym roku, gdzie możemy spotkać się całą rodziną, często rozsianą po całym świecie, pobyć razem, porozmawiać, złożyć sobie życzenia czy pośpiewać kolędy. I nawet prezenty w tym momencie przestają mieć dla mnie znaczenie, bo najważniejsze jest to, że w końcu jesteśmy wszyscy razem.
  Lubię fb DO IT WITH ANN Tak jako Monika Ł
  UDOSTĘPNIŁAM informację o rozdaniu TAK https://www.facebook.com/monikalaznowska/posts/979033378820218?pnref=story
  LINK DO UDOSTĘPNIENIA -

  OdpowiedzUsuń
 19. Obserwuję jako: Daria P
  Odpowiedź na pytanie: Kocham Boże Narodzenie,gdyż lubię spędzać czas z rodziną.
  Lubię fb DO IT WITH ANN: nie
  Udostępniłam informację o rozdaniu: tak
  Link do udostępnienia: https://www.facebook.com/daria.przychodzen/posts/1014674285255422?pnref=story

  OdpowiedzUsuń
 20. Obserwuję jako: Łucja K.
  Odpowiedź na pytanie: Uwielbiam Święta Bożego Narodzenia, ponieważ czas zupełnie zmienia wtedy swój bieg. Z codziennych, nudnych obowiązków wyrywa nas nadzwyczajna praca: pieczenie, gotowanie, ustawianie choinki, pakowanie prezentów dla najbliższych; nawet sprzątanie przestaje być takie straszne. :) A kiedy wszyscy zmęczeni przygotowaniami (a w przypadku niektórych długą jazdą) usiądziemy w końcu przy stole, co roku jest tak samo pięknie. Wracają nie tylko wspomnienia z dzieciństwa, przywoływane przy każdym odkryciu zakurzonego papierowego łańcucha czy uszytego własnoręcznie aniołka, ale też sprawy codzienne, o których zapominamy w biegu. Przez ten krótki świąteczny okres możemy opowiedzieć sobie nawzajem to, na co nie było czasu wcześniej, możemy razem śpiewać, jeść i grać w gry planszowe do woli. Ładujemy baterie na następny intensywny rok, upajając się piernikowo-barszczową atmosferą, i nawet brak śniegu nie przeszkadza w przeżywaniu radości ze Świąt.

  Lubię fb DO IT WITH ANN jako: Łucja K.

  UDOSTĘPNIŁAM informację: tak
  https://plus.google.com/102242930938462123321/posts/QvsBZJf6Ca9

  OdpowiedzUsuń
 21. Obserwuję jako: Natasza Bartkowiak
  Odpowiedź na pytanie : Kocham Święta Bożego Narodzenia, bo... jest to jedna z niewielu chwil gdy całą rodziną wspólnie zasiadamy do stołu. Mamy wtedy czas by spokojnie ze sobą porozmawiać i spędzić ze sobą odrobinę czasu. Niesamowity jest też uśmiech obdarowanej osoby na widok prezentu, który tak długo dla niej szykowaliśmy. Muszę również wspomnieć o lampkach, które wieszamy w okolicach świąt. Dodają uroku, rozświetlając te zimowe wieczory. Święta Bożego Narodzenia są dla mnie magiczne ;) kojarzą mi się z ciepłą, rodzinną atmosferą.
  Lubię fb DO IT WITH ANN Tak jako Natasza B.
  UDOSTĘPNIŁAM informację o rozdaniu TAK
  LINK DO UDOSTĘPNIENIA: https://www.facebook.com/natasza.bartkowiak/posts/1651635828444001?pnref=story
  baner: http://kosmetykiiurodaoczaminati.blogspot.com/
  mail: nataszkab280@gmail.com

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 22. Obserwuję jako: Serilla
  Lubię jako: Anna J.
  Link do udostępnienia: https://plus.google.com/109440412219241360188/posts/LYvxEaZiH3V

  Odpowiedź: Nie umiem powiedzieć jednoznacznie, czy kocham święta, czy też ich nienawidzę. To piękny czas, w którym wszyscy powinni być razem. Właśnie. Powinni. Ja od wielu lat staram się połączyć moją rodzinę, choć nie wiem, czy ma to większy sens. Tracę już siły patrząc, jak przy wigilijnym stole nie pojawiają się niektóre osoby. Ale czy dlatego miałabym nie lubić świąt? Nie. Kocham zapach, jaki unosi się w powietrzu. Zapach miłości unoszący się wszędzie. Lubię czas, kiedy wszyscy odrywamy się od codziennych zajęć, aby spędzić czas wspólnie. Nieważne jak, ważne że razem. Ubierając choinkę, fałszując kolędy, siedząc na kanapie i jedząc pomarańcze. Tak, wiem, banalnie. Ale czy nie tego najbardziej nam brakuje? Mnie na pewno. Żyję szybko, intensywnie, odwiedzam rodzinę raz w miesiącu. I mam głupie, trywialne marzenie: spędzać z nimi więcej czasu. Czasu, którego mamy coraz mniej. Widzę, jak ta najważniejsza waluta [czas] przelatuje mi między palcami i nic nie mogę zrobić, aby wrócić do czasu, gdy piekłam z mamą pierniki, wycinając foremkami serca, a potem ozdabiałam je dziecięcymi palcami. Tęsknie za jabłkami na choince i osypującym się drzewkiem. Nie mogę wrócić, ale każde święta przypominają mi o tych chwilach - gdy wybiegałam ojcu na spotkanie, gdy wracał późno z pracy, a w piwnicy schowany był prezent "od Mikołaja". Gdy przytulałam się do zmarzniętych policzków, a dłonie mamy pachniały migdałowym olejkiem do pieczenia, jakiego zawsze używała do sernika. Wtedy Wigilia nie kończyła się na otworzeniu prezentów i rozpoczęciu dyskusji na tematy polityczne, ale trwała i trwała aż do Pasterki. Pasterki, na którą szliśmy ciemną nocą do wypełnionego po brzegi kościoła.
  Tak, święta przynoszą wspomnienia. Niestety, nie tylko same dobre.
  Każde święta przypominają mi też o stracie. O siostrze, której nie zdążyłam poznać. O której słyszałam tylko opowieści, słowa wypowiadane ze łzami w oczach. Jestem zła na Boga, że odebrał mi ją zbyt szybko. Zanim usłyszałam jej głos, zanim zobaczyłam jej kręcone włosy... Nikomu o tym nie mówię, ale tęsknię. W każde święta, tuż przed snem życzę jej wesołych świąt i mam nadzieję, że naprawdę jest w lepszym świecie.
  email: lila.seetfeel@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. Obserwuję jako: Nely
  Odpowiedź na pytanie : Święta Bożego Narodzenia kocham i jednocześnie nienawidzę. W tamtym roku były to najgorsze święta w moim życiu. Nikt z rodziny ich nie czekał i tylko wszyscy myśleli kiedy się skończą. Zawsze uwielbiałam klimat Świąt, to jak wieczorną porą wszyscy się zbieraliśmy i jechaliśmy do dziadków, żeby w dużym gronie, bo 13 osób zasiąść do wigilijnej kolacji. W tamtym roku wszystko się zmieniło, zmarła babcia. Nikt sobie nie wyobrażał jak ta wigilia ma wyglądać. Po raz pierwszy nie była u dziadków, tylko u nas. Dziadek z wielkimi oporami zgodził się przyjechać, byli wszyscy, ale nie było tej jednej osoby, dzięki która te święta jakoś były. Nikt się nie weselił, przez większą część każdy był pogrążony w swoich myślach, a jeszcze ten pusty talerz nabrał nowego znaczenia. Babcia zawsze potrafiła poprowadzić wszystko, była takim dyrygentem, a bez niej wszystko się sypie. Nie wiem jak będą wyglądać święta w tym roku. Wiem tylko, że będzie 12 osób, które jakoś przetrwały ten rok.
  Lubię fb DO IT WITH ANN Nie
  UDOSTĘPNIŁAM informację o rozdaniu TAK
  LINK DO UDOSTĘPNIENIA (jeżeli udostępniłaś): http://czekolada-i-truskawki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 24. Obserwuję jako: beautifulchili
  Odpowiedź na pytanie : Kocham Święta Bożego Narodzenia, bo cała rodzina zbiera się w domu, bo w domu atmosfera zgody i pokoju :)
  Lubię fb DO IT WITH ANN Tak jako Irene V.
  UDOSTĘPNIŁAM informację o rozdaniu TAK
  LINK DO UDOSTĘPNIENIA:
  https://plus.google.com/u/0/106173775963731289600/posts/5ffW6hSEnzE
  https://www.facebook.com/irene.volska/posts/549216855232751?pnref=story

  OdpowiedzUsuń
 25. Witam!
  Obserwuję jako: nika
  Odpowiedź na pytanie:
  Wielu ludzi mówi, że święta nie są już tym, czym były kiedyś. Że komercja je zepsuła. Że konsumpcjonizm. Że marketing. Że święta to już w listopadzie. Że tylko kolejny wydatek. Że cieszyć to mogą się co najwyżej dzieci.
  Nie zgadzam się z tym. Nie wiem, może mam psychikę takiego właśnie dziecka, ale niespecjalnie o to dbam. Z niecierpliwością wyczekuję świąt i płakać mi się chce, gdy już mijają i mam tę świadomość, że kolejne będą dopiero za rok.
  Nic nie może równać się z tą magią i świątecznym klimatem. Nie ma piękniejszej ozdoby niż wystrojona przez całą rodzinę, pachnąca lasem choinka. Nie ma piękniejszego światła niż tego dawanego przez choinkowe lampki. Nic nie cieszy tak bardzo, jak znaleziony pod drzewkiem prezent – nieważne, czy skromny, czy drogi – ważne, że dany od serca. Bo o to przecież chodzi – o bycie ze sobą, spędzenie kilku dni w rodzinnej atmosferze, bez stresu o problemy codzienności. Po prostu cieszenie się tym słodkim momentem w gronie najbliższych. I choć brzmi to naiwnie, naprawdę wierzę, że wtedy mogą dziać się cuda. Kłótnie i różnice przestają mieć znaczenie, nikną w tonach kolędy, rozpływają się wraz z cichym trzaskiem przełamanego opłatka, gasną niczym wypalony zimny ogień, umierają pod warstwą białego puchu.
  I kiedy lepisz z rodzicami uszka, przynosisz sianko, słyszysz skwierczenie smażonego karpia, wyrównujesz świąteczny obrus, doprawiasz barszcz… chcesz, by to wszystko było idealne. I wiesz co? Jest. Choćby barszczyk wyszedł za słony, a obrus został zalany przez kompot. Nieważne. To Ty i Twoi najbliżsi tworzycie tę chwilę. Nie potrzeba niczego innego. I za to właśnie kocham święta – za to, że przez te kilka dni po prostu żyje się chwilą, docenia wartość rodziny i grzeje w blasku domowego ogniska, które niemal samoistnie błyskawicznie się rozpala. :)
  Lubię fb DO IT WITH ANN: tak (Nikola K.)
  UDOSTĘPNIŁAM informację o rozdaniu: TAK (baner)
  LINK DO UDOSTĘPNIENIA: KLIK

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Miło mi będzie jeżeli zostawisz po sobie jakąś pamiątkę ;)
Komentarz pozwala mi określić, czy moje posty wam się podobają.